W dniu 22 maja na Strzelnicy Brackiej odbyło się Strzelanie o tytuł Króla Zielonoświątkowego AD 2016. Tradycyjnie strzelanie zostało poprzedzone uroczystą Mszą Świętą w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała w Wieleniu oraz przemarszem Bractwa i zaproszonych gości ulicami miasta przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Czarnkowa. Najlepszy strzał do Tarczy Królewskiej oddał Brat Jacek Nowinski, a Rycerzami zostali Brat Karol Nowakowski oraz Brat Maciej Otworowski.
Podczas tegorocznego Strzelania Zielonoświątkowego dzięki uprzejmości Pana Stanislawa Wielebskiego i jego małżonki w Strzelnicy Brackiej podziwiać można było pamiątki brackie z okresu międzywojennego, między innymi Łańcuch Król Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wieleniu ufundowany przez żony członków Bractwa w 1925 roku.
Brat Jacek Nowinski – Król Zielonoświątkowy,
Brat Karol Nowakowski – I Rycerz,
Brat Maciej Otworowski – II Rycerz.
Tarcza Bracka:
- Brat Leszek Rossa,
- Brat Karol Nowakowski,
- Brat Waldemar Kurkiewicz.
Tarcza śmieszna:
- Pani Kinga Krystek,
- Brat Leszek Rossa,
- Brat Karol Nowakowski.
Pistolet:
- Brat Leszek Rossa,
- Brat Marcin Makowski,
- Brat Piotr Waśko.
Kur:
Brat Andrzej Rutkowski