60-lecia Kapłaństwa Kapelana Bractwa Księdza Bogdana Kity.

| Dodany: Aktualności

Uroczysta Msza Święta Jubileuszowa z okazji 60-lecia Kapłaństwa Ks. Bogdana Kity odprawiona została w dniu 4 czerwca 2016 roku w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała w Wieleniu. Uroczystości 60-tej rocznicy przyjęcia święceń kapłańskich towarzyszyło symboliczne wręczenie w trakcie Mszy Świętej medali, które ufundował i pobłogosławił Ks. Senior Bogdan Kita, a otrzymali je z rąk Jubilata Bracia Kurkowi: Jacek Nowinski – Król Zielonoświątkowy A.D. 2016 oraz Pierwszy Rycerz – Karol Nowakowski, Drugi Rycerz – Maciej Otworowski.

Na wniosek Kurkowego Bractwa Strzeleckiego w Wieleniu Ksiądz Bogdan Kita otrzymał zaszczytny tytułu „Zasłużony dla Miasta i Gminy Wieleń”. Aktu wręczenia na ręce Księdza Bogdana Kity patery w dowód uznania najwyższych zasług w działalności przede wszystkim społecznej na rzecz Ziemi Wieleńskiej dokonali przedstawiciele władz miejskich z Burmistrz Wielenia Elżbietą Rybarczyk na czele.

Na pamiatkę 60-lecia Kapłaństwa Bracia podarowali Księdzu Kapelanowi Bogdanowi Kita kronikę, w której spisana została przez Brata Włodzimierza Rau historia kościoła w Dębogórze.